FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

/Files/images/publikaciya2.jpg

5 заборонених фраз при спілкуванні з дитиною

Дуже часто батьки автоматично вживають фрази, які можуть тим чи іншим способом нашкодити формуванню особистості дитини. Вони не несуть нічого поганого, на перший погляд, і навіть можуть виглядати зовсім нешкідливими, ці фрази передаються з покоління в покоління і злітають з язика самі собою, але при постійному повторенні вони стають так званою бомбою сповільненої дії для психологічного стану і характеру дитини. І так: які вони ці заборонені фрази?

1. Не плач!

Здавалося б, що поганого в фразі, яка несе за собою бажання заспокоїти дитину? Але якщо її постійно повторювати, ви налаштовуєте дитини на те, що причина через яку вона плаче не настільки важлива, не варта уваги, а значить ігноруєте її почуття. Більш дієвим способом припинити плач дитини буде просто пожаліти її, обійняти, дати зрозуміти, що ви розумієте і поділяєте її почуття.

2. Залиш мене в спокої!

Така фраза має багато сенсів: «відчепися від мене», «я зайнятий», «не заважай», «ти лишній» і так далі. Дитина почувши таке відчуває себе не потрібною, думає, що від неї хочуть позбутися, вона все сприймає буквально. Надалі це не найкращим способом позначиться на ваших взаєминах. Тому будьте обережніші зі словами!

3. Чому ти не можеш бути як ...?

Подібні порівняння з сестрами, братами чи кимось іншим небезпечні не тільки тим, що можуть викликати велику образу і ревнощі, але і можуть стати передумовою поганої самооцінки дитини, а також, як не дивно, спровокувати негативну реакцію, небажання робити те, що ви від дитини хочете.

4. Молодець!

Ну що може бути поганого в цій настільки поширеній заохочувальній репліці? Запитаєте ви. Проте психологи стверджують, що при частому вживанні однієї і тієї ж похвальної фрази дитина перестає сприймати її повною мірою, вона ставатиме для неї знеособленою. Дитина сприймає такі репліки, як якусь механічну відповідь, і на підсвідомому рівні перестає надавати їй будь-яке значення. «Молодець» для дитини вже не сприймається як будь-яка похвала, з часом вона навіть перестає помічати це слово. Так що навіть хвалити дитину краще кожен раз по-різному, вживаючи щоразу нові цікаві висловлювання.

5. Візьми, тільки заспокойся!

Якщо ви говорите цю фразу вашій дитині, то краще з цього ж моменту забути про неї і ні в якому разі не повторювати більше, адже часта зміна суворої заборони на вимучений дозвіл підказує дитині, що таким способом (ниттям, криками, істерикою, капризами) вона може добитися від батьків чого завгодно.

Дитина вбирає інформацію, як губка і сприймає всі слова, сказані з уст батьків буквально, адже вона ще не сприймає смислових варіацій і відтінків. Говоріть вашому чаду тільки хороше, тоді воно виросте людиною з великої літери.




Яким би дорогим не був Ваш час, завжди залишайте трохи для сім'ї...

(притча)

Якось раз один чоловік повернувся пізно додому з роботи, як завжди втомлений і засмиканий, і побачив, що в дверях його чекає п'ятирічний син./Files/images/6_tato-20i-20syn.jpg

- Тату, можна в тебе дещо запитати?
- Звичайно, що трапилося?
- Тату, а яку платню ти отримуєш?- Це не твоє діло! - Обурився батько. - І потім, навіщо це тобі?
- Просто хочу знати. Будь ласка, ну скажи, скільки ти отримуєш на годину?
- Ну, взагалі-то, 500. А що?
- Тату ... - син подивився на нього знизу вгору дуже серйозними очима. Тату, ти можеш зайняти мені 300?
- Ти питав тільки для того, щоб я тобі дав грошей на яку-небудь безглузду іграшку?- Закричав той. - Негайно марш до себе в кімнату і лягай спати! .. Не можна ж бути таким егоїстом! Я працюю цілий день, страшно втомлююся, а ти себе так нерозумно поводиш.
Малюк тихо пішов до себе в кімнату і закрив за собою двері. А його батько продовжував стояти в дверях і злитися на прохання сина. «Та як він сміє питати мене про зарплату, щоб потім попросити грошей?»
Але через якийсь час він заспокоївся і почав міркувати розсудливо: «Може, йому дійсно щось дуже важливе потрібно купити. Та біс із ними, з трьома сотнями, адже він ще взагалі жодного разу у мене не просив грошей ». Коли він увійшов у дитячу, його син вже був в ліжку.
- Ти не спиш, синку? - Запитав він.
- Ні, тату. Просто лежу, - відповів хлопчик.
- Я, здається, занадто грубо тобі відповів, - сказав батько. - У мене був важкий день, і я просто зірвався. Прости мене. Ось, тримай гроші, які ти просив.
Хлопчик сів в ліжку і посміхнувся.
- Ой, татку, спасибі! - Радісно вигукнув він.
Потім він заліз під подушку і дістав ще декілька зім'ятих банкнот. Його батько, побачивши, що у дитини вже є гроші, знову розсердився. А малюк склав всі гроші разом, і ретельно перерахував купюри, і потім знову подивився на батька.
- Навіщо ти просив грошей, якщо вони в тебе вже є? - Пробурчав той.
- Тому що у мене було недостатньо. Але тепер мені якраз вистачить, - відповіла дитина. - Тато, тут рівно п'ятсот. Можна я куплю одну годину твого часу? Будь ласка, прийди завтра з роботи раніше, я хочу, щоб ти повечеряв разом з нами, і погрався зі мною.

/Files/images/s6nkIpN_G6A.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 595